*rejs zakończony

Sporady 2019 – Śladami Mamma Mia! ⛵️

Tradycyjnie na “majówkę” wybieramy się do Grecji, ale tym razem w nowe miejsce – Sporady Północne! 🤩
Archipelag ten zasłyną dzięki musicalowi “Mamma Mia!” którego akcja rozgrywa się głównie na dwóch wyspach – Skiathos i Skopelos.
Kto oglądał film, ten pamięta uroki tamtejszych krajobrazów, o których ciężko zapomnieć 😍 a kto nie widział, być może będzie miał okazję oglądnąć go “pod chmurką”! ☺️

„Soczyste wyspy pachnących sosen, luksusowych plaż i niezliczonych sadów mają do zaoferowania cały wachlarz rajskich rozkoszy, dostępnych na tej ziemi” – to słowa najlepiej opisujące archipelag Sporad 👌

Atrakcję:

⛵️ SKIATHOS – Skiathos była od początku bezwstydnie hedonistycznym rajem urlopowym, zarówno w latach sześćdziesiątych, gdy zaczęła tam kwitnąć turystyka, a piękne plaże przyciągały ludzi bogatych i znanych, jak i obecnie, gdy jest popularnym letniskiem dla uczestników wczasów w rodzinnym gronie.Główne miasto wyspy – Skiathos – jest malowniczą i pełną uroku miejscowością z domami krytymi czerwoną dachówką i labiryntem brukowanych uliczek. Wznosi się na dwóch małych wzgórzach, na których dominują duże XIX-wieczne kościoły. Miasto jest wspaniałym miejscem do robienia zakupów. Pełno tu doskonałych piekarni, eleganckich butików i sklepów z antykami.

⛵️ SKOPELOS – Urocze miasto Skopelos z dumą prezentuje swoje kulturalne dziedzictwo – 123 kościoły i liczne ładne rezydencje. Jest tu też wiele sklepów sprzedających miejscowe przysmaki: miód, suszone śliwki i rozmaite słodycze. Kręte ulice prowadzące od nabrzeża są wyłożone morskimi kamieniami i muszlami tworzącymi zawiłe wzory.
Kilka lat temu spokój tej greckiej wyspy został nagle zmącony. Na Skopelos dotarła gwarna ekipa filmowa i gwiazdy światowej sławy: Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth. Rozbili na wyspie obóz, rozstawili kamery i zaczęli kręcić musical. W połączeniu z bajeczną scenerią wyspy robi niesamowite wrażenie. – Zdjęcia odbywały się w kilku miejscach: na plaży Kastani, górzystym półwyspie Glisteri, w okolicach kościoła Agios Ioannis. Każdy, kto oglądał film, z pewnością pamięta uroczy kościółek na samotnej skale. Tokapliczka św. Jana, postawiona w miejscu, gdzie podobno dawno temu znaleziono ikonę. Wiedzie do niej setka wydrążonych w kamieniu stopni. A z góry roztacza się szeroki widok na wschodnią stronę wyspy.

⛵️ EUBEA – Eubea jest drugą co do wielkości, po Krecie, wyspą Grecji, ale turystów przyjeżdża tu niewielu. Lasy sosnowe i kasztanowe, rzeki oraz odludne plaże na żyznej północy tworzą kontrast z surowym obszarem południa, rozciągającym się za pasmem gór. Jest to uboga, sucha kraina, z owcami pasącymi się na kamienistych polach, drogami wijącymi się szczytami urwisk oraz osypiskami na zboczach góry Ochi.

Planowana trasa rejsu ⤵️ ⤵️ ⤵️
Volos – Trikieri – Agnontas – Alonnisos – Firakos – Skopelos – Skiatos – Volos
Po drodze dużo ciekawych zatoczek i urokliwych plaż!

Nie jest wymagane doświadczenie żeglarskie – każdy może płynąć 🙂

✅ Płyniemy wygodnymi w pełni wyposażonymi jachtami 8 – 10 osobowymi.

✅ Cena rejsu: 1600 zł + 100 euro kasa jachtowa (opłaty bieżące w czasie rejsu – jedzenie, paliwo, opłaty portowe
Cena zawiera: czarter jachtu, indywidualne ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenie kaucji, podstawowe zaprowiantowanie,

✅ Transport – prawdopodobnie busami – cena około 450 zł (w obie strony)

Zapraszamy serdecznie! ☺️

Wspierają nas

  • ProfesjonalneWspinanie.pl
  • CharterNavigator
  • TawernaSkipperów
  • Centrum fotelików
  • Fighter Shop