Ahoj!

Serdecznie zapraszamy na rejs po Sardyni i Korsyce – idealnym miejscu do żeglowania z przepięknymi widokami i szmaragdowo-błękitnymi zatokami 🤩
Rejs rozpoczniemy (i zakończymy) w miejscowości Portisco (północno-wschodnia część Sardyni) i udamy się w kierunku cudnego Parku Narodowego La Maddalena na pięknych wysepkach z malowniczymi zatoczkami 🥰 Następnie kurs wyznaczymy w kierunku Bonifaccio – miasteczko usytuowane na klifach Korsyki.

 

Po drodze odwiedzimy m.in. ⤵️

✔️ Park Narodowy Archipelagu Maddalena jest pierwszym na Sardynii, a jedynym we Włoszech obejmujący całe terytorium jednej gminy. Został ustanowiony 4 stycznia 1994 roku. Park obejmuje cały obszar morski i lądowy. W jego skład wchodzą wszystkie wyspy i wysepki gminy La Maddalena, a jest ich 60. Wyspy pokryte są granitowymi skałami często oplecionymi mirtem, w ciekawych i oryginalnych formach. Stolica – La Maddalena na wyspie o tej samej nazwie

✔️ Caprera: Wyspa Archipelagu Maddalena uznana została za rezerwat przyrody, zamieszkany przez liczne gatunki ptaków, takich jak: rybitwa królewska, kormoran, czy sokół wędrowny. Wyspa znana jest przede wszystkim z tego, że mieszkał tu i zmarł Giuseppe Garibaldi, włoski XIX-wieczny patriota i bojownik o niepodległość, jeden z ojców włoskiego Risorgimento. Jego dom (obecnie muzeum) i poświęcona mu kaplica stanowią pomniki pamięci.

✔️ Budelli: Różowy piasek plaż i krystalicznie czysta woda czynią z tego miejsca prawdziwą perłę włoskiego wybrzeża (archipelag Maddalena)

✔️ Archipelag Lavezzi kryje się między Korsyką a Sardynią, wśród przejrzystych wód Cieśniny Świętego Bonifacego. Administracyjnie należy do Francji i stanowi najbardziej na południe wysunięty punkt tego kraju. Na całą grupę składa się około 100 wysepek i granitowych raf o fantazyjnych kształtach.
Położony jedynie kilka kilometrów od Korsyki archipelag może pochwalić się interesującą historią – kiedyś należał m.in. do Włoch. Od 1982 bezludne wyspy znajdują się we francuskiej gminie Bonifacio. W tym samym roku Lavezzi został oficjalnie ustanowiony terenem chronionym.
Lavezzi mimo skalistej struktury kryje przepiękne plaże, które zachwycają bielą piasku. Wyspy są także rajem dla fanów nurkowania. Przejrzysta woda stwarza idealne warunki do podziwiania podwodnego świata, gdzie można podziwiać płaszczki, barakudy czy koralowce.

✔️ Bonifacio – miejsco

 

wość i gmina we Francji, w regionie Korsyka, w departamencie Korsyka Południowa. Według danych na rok 1990 gminę zamieszkiwały 2683 osoby, a gęstość zaludnienia wynosiła 19 osób/km².
Bonifacio jest atrakcyjnie położonym nad Cieśniną Świętego Bonifacego miasteczkiem, składającym się z dwóch części Dolnego Bonifacio i Górnego Bonifacio (położonego na skalistym południowym brzegu Korsyki). Roztacza się stąd (przy dobrej pogodzie) panoramiczny widok na pobliską Sardynię. W Górnym Bonifacio znajduje się mała forteca obronna i cmentarz z czasów napoleońskich. Znajduje się tu kilka tawern serwujących lokalne korsykańskie specjalności (w szczycie sezonu lipiec/sierpień zaleca się uprzednią rezerwację).
– Rondinara leży w zatoce w południowo-wschodniej części wyspy między Bonifacio a Porto Vecchio. Odznacza się turkusową wodą i delikatnym białym piaskiem.

▶️ Trasa rejsu*: Portisco – wyspy archipelagu Maddalena – Bonifacio – archipelag Lavezzi – zatoka Rodinara
*trasa może ulec zmianie – szczegółowa trasa rejsu będzie dopasowywana do aktualnych warunków meteorologicznych

⛵️ Termin: 28.09 – 05.10.2019

⛵️ Cena:

✔️ 1650 zł (miejsce na jachcie, ubezpieczenie NNW i KL, ubezpieczenie kaucji, sprzątanie końcowe jachtu, podstawowe wyżywienie, opiekę kapitana)
✔️ 130 euro – opłaty bieżące w czasie rejsu – jedzenie, paliwo, opłaty portowe

✖️cena nie zawiera transportu, dodatkowych atrakcji, żywienia w tawernach

⛵️ Płyniemy wygodnymi w pełni wyposażonymi jachtami 10 osobowym

⛵️ Nie jest wymagane doświadczenie żeglarskie – każdy może płynąć 😊

 

❗️ Uwaga! Aby zarezerwować miejsca niezbędne jest wpłacenie zaliczki w wysokości 200 zł.

Prosimy uzupełnić formularz poniżej – w mailu zwrotnym otrzymacie dane do zapłaty

 

Zapraszamy do załogi! ☺️

Zobacz nasze wspomnienia z Boki Kotorskiej ⤵️

https://www.facebook.com/StowarzyszeniePhari/videos/347483162382824?s=1152147475&v=e&sfns=mo

 

 ZAPISZ SIĘ NA REJS

 

 

 

 

 

Wspierają nas

  • ProfesjonalneWspinanie.pl
  • CharterNavigator
  • TawernaSkipperów
  • Centrum fotelików
  • Fighter Shop