Marzysz o sylwestrze innym niż dotychczas?
Mamy świetną propozycję! 🤩

Zapraszamy na Sylwestrowy rejs do Wenecji! 🎉🎊🍾🥂🎇

➡️ Start i zakończenie rejsu w chorwackiej Puli. Po drodze zwiedzimy przepiękny Rovinj, noc sylwestrową spędzimy w Wenecji (marina w centrum, Na Placu Świętego Marka co roku odbywają się koncerty na żywo oraz pokaz sztucznych ogni). Wracając odwiedzimy Triest oraz Piran (Słowenia).
Trzy kraje w tydzień ⛵️⛵️⛵️

➡️ Planowana trasa:
Pula – Rovinj – Wenecja – Triest – Piran – Pula
(trasa może ulec zmianie ze względu na warunki meteorologiczne)

✅ Pula: jedno z najciekawszych miast Istrii. Znajduje się na siedmiu wzgórzach, nad zatoką w południowo-zachodniej części półwyspu Istria, w otoczeniu małych wysp. Dzięki antycznej arenie zyskała przydomek chorwackiego Rzymu.
(https://turystyka.wp.pl/pula-jedno-z-najciekawszych-miast-istrii-6044269978985601a)

✅ Rovinj – chorwackie Saint Tropez
Niewielkie miasteczko zachwyca urokliwą starówką, która niemal z każdej strony oblana jest morzem. Jasne kamieniczki z czerwonymi dachami tworzą spójną całość, a wokół starego miasta można spacerować nadmorskimi bulwarami. Znajduje się tu także port jachtowy i przepiękne plaże. Rovinj uznawany jest za najpiękniejsze miasto północnego regionu Istria.
(https://www.kierunekchorwacja.pl/rovinj-chorwacja)

✅ Wenecja – chyba nie trzeba opisywać 😉

✅ Triest – jest miastem szczególnym. Nie tylko dlatego, że to brama Włoch od strony Europy środkowej. Miasto to zawsze było na rozdrożu, mieszały się tu różne kultury i różne style architektoniczne. Oczywiście dominowała kultura, kuchnia i architektura typowa dla Włoch, ale Triest czerpał pełnymi garściami od swoich sąsiadów, którzy na przestrzeni wieków zmieniali się wielokrotnie. Widać tu wyraźnie silne wpływy Austrii, ale też krajów Półwyspu Bałkańskiego.

Mekka kawoszy, a zdecydowanie warte odwiedzenia są kawiarenki Caffe Tommaseo, działająca od 1825 roku, czasów Habsburgów, a także Torinese na Corso Italia, której wnętrze do złudzenia przypomina statek.

(https://turystyka.wp.pl/triest-6143051251701377c
https://www.kierunekwlochy.pl/triest-wlochy)

✅ Piran – to wyjątkowo piękne miasteczko, położone tuż nad brzegiem Adriatyku. Posiada wyjątkowo spójną, średniowieczną zabudowę, której charakteru dodali Wenecjanie. Spacerując po wąskich, krętych uliczkach po prostu nie można nie zakochać się w tym mieście i jego klimacie. W szczególności warto się wybrać w okolice katedry św. Jerzego, skąd rozpościera się najlepszy widok na cały Piran i jego okolice.
(https://zielonamapa.pl/europa/slowenia/piran/)

➡️ Termin: 28.12.2019 – 04.01.2020

➡️ Transport – wyjazd busem z Krakowa w nocy 27/28.12

➡️ Cena:
✔️1500 zł (miejsce na jachcie, ubezpieczenie NNW i KL, ubezpieczenie kaucji, sprzątanie końcowe jachtu, podstawowe wyżywienie, opiekę kapitana)
✔️150 euro – opłaty bieżące w czasie rejsu – jedzenie, paliwo, opłaty portowe (rozliczane na koniec rejsu)
✔️400zł – transport busem

Cena nie zawiera dodatkowych atrakcji, żywienia w tawernach,etc

⛵️Płyniemy wygodnym w pełni wyposażonym jachtem
– Bavaria 46 Cruiser z 2015 roku z ogrzewaniem

Nie jest wymagane doświadczenie żeglarskie – każdy może płynąć 😊

Aby zapisać się na rejs i otrzymać dane do wpłaty pierwszej raty 700 zł (rezerwacja miejsca), prosimy o uzupełnienie formularza poniżej:

ZAPISZ SIĘ NA REJS

Wspierają nas

  • ProfesjonalneWspinanie.pl
  • CharterNavigator
  • TawernaSkipperów
  • Centrum fotelików
  • Fighter Shop