W związku z sytuacją pandemiczną na tegoroczną majówkę zapraszamy na słoneczną Chorwacje!

Termin: 24.04 – 01.05.2021 r.
Start i meta: Trogir, Chorwacja
Koszty:
1450 zł – czarter, ubezpieczenie kaucji oraz załogi, opieka skipera, jedzenie
120 euro – Kasa jachtowa – postoje w portach, bieżące opłaty i zakupy
370 zł – dojazd Kraków-Trogir – busy

Zachęcamy do zapisów (formularz na dole strony) oraz wpłatę 200 zł zaliczki w celu rezerwacji miejsca – dane do wpłaty odeślemy w mailu zwrotnym

Planujemy odwiedzić:

Trogir – Trogir jest miastem położonym w kasztelańskiej zatoce na wyspie między Čiovem i lądem. Jest miastem – muzeum w dosłownym tego słowa znaczeniu. Posiada liczne kulturowo – historyczne zabytki, oryginalną architekturę i przepiękne uliczki. Został nazwany „Małą Wenecją“ i wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Trogir oferuje możliwość poznania bogatego i wielopłaszczyznowego dziedzictwa kulturowego: północna brama, pałac Garagnin (muzeum miasta), główny miejski plac (ratusz, pałac Rektorów, kościół Św. Jana Chrzciciela, kościół Św. Sebastiana), portal Radovana, pałac Ćipiko, katedra Św. Lovre, klasztor i kościół św. Dominika i wiele innych zabytków kultury. Stare miasto położone jest na małej wysepce między wyspą Čiovo i lądem, z lądem połączona jest kamiennym mostem, a z Čiovem zwodzonym. Okolice Trogiru charakteryzuje bujna roślinność, wyspy, kamieniste i piaszczyste plaże, z których najsłynniejsze to plaża Pantan, plaża Okrug (Okrug) i plaża Kava (Slatine). Miłośnicy sportu i rekreacji mogą spróbować swoich sił w tenisie, kręglach, biegach, w szkole surfingu i nurkowaniu. Latem organizowane są „rybackie noce“, występy folklorystyczne, koncerty muzyki poważnej. Miasto posiada swoją marine, Marina ACI Trogir z 200-toma miejscami do cumowania w morzu i 80-oma na lądzie

Wyspa Vis – Vis jest dziewiąta co do wielkości chorwacką wyspą. Położona jest na południowy zachód od wyspy Hvar oraz na zachód od Korčuli. Spośród wszystkich zamieszkanych wysp dalmatyńskich oddalona najbardziej, o ok. 45 km, od wybrzeża chorwackiego. Leży 50 km w linii prostej od Splitu i ok. 150 km od wybrzeża włoskiego. Od zakończenia II wojny światowej do rozpadu Jugosławii, Vis był niedostępny dla obcokrajowców. Na wyspie znajdują się dwa większe miasta, miasto Vis i Komiža oraz kilkanaście mniejszych miejscowości. Łącznie, na wyspie mieszka około 3700 osób. Do wyspy Vis, administracyjne zaliczane są jeszcze trzy mniejsze wyspy (Biševo, Palagruža oraz Sveti Andrija).

Wyspa Brać – Dzięki swojemu górskiemu krajobrazowi i krystalicznie czystej wodzie, Wyspa Brač jest jedną z najbardziej malowniczych wysp Adriatyku. Przepiękne plaże – m.in. Zlatni Rat – nie tylko zachwyci miłośników kąpieli słonecznych ale także amatorów windsurfingu. Niewątpliwą atrakcją jest Vidova Gora – najwyższy szczyt oraz liczne jaskinie rozsiane wśród skał. Warto choć jeden dzień przeznaczyć na zwiedzanie głównego miasta – Supetar. Na wyspie wydobywany jest słynny marmur, który posłużył przy budowie pałacu Dioklecjana w Splicie oraz Białego Domu w Waszyngtonie.

Wyspa Hvar – królowa wśród dalmatyńskich wysp, od czasów antycznych znana jest ze swojego strategicznego położenia, bogactwa i złożoności historii, kulturalnych i przyrodniczych pomników oraz literatury.
Dzięki łagodnemu klimatowi, ciepłym zimom i przyjaznym latom, wyspa przyciąga licznych gości, podróżników i uczonych, których przyciąga rozkoszna śródziemnomorska przyroda, bogata tradycja i nocne życie. Hvar jest dzisiaj uważany za jedną z dziesięciu najpiękniejszych wysp na świecie.

Makarska – to jeden z najbardziej popularnych wakacyjnych kurortów w Chorwacji. Miasto przyciąga turystów plażami, przepięknym kolorem morza i jednoczesną bliskością białych gór Biokovo.

ZAPRASZAMY!

 

 

Wspierają nas

  • ProfesjonalneWspinanie.pl
  • CharterNavigator
  • TawernaSkipperów
  • Centrum fotelików
  • Fighter Shop