Zapraszamy na rejs po Balearach –  hiszpańskich wyspach pełnych śródziemnomorskiego klimatu!

Płyniemy dużo pozwiedzać oraz relaksować się w urokliwych zatoczkach 🙂

Planowana trasa:
Palma de Mallorca – Port de Sóller – Porto de pollenca – Minorka – Portocolom ( lub Cala d’Or) – Ibiza (jeżeli wiatry pozwolą) – Palma de Mallorca.

Palma de Mallorca – Położona wzdłuż Zatoki Majorki, ta elegancka stolica jest pełna historycznych i kulturalnych atrakcji. Tętniący życiem targ rybny La Lonja w porcie Starego Miasta oraz Plaza Mayor, główny plac Starego Miasta, są warte odwiedzenia. Wielu turystów przyjeżdża do Palma de Mallorca tylko po słońce i piaszczyste plaże.

Port de Sóller – Położony nad zatoką, w pobliżu spokojnej wioski Sóller, ok. 30 min drogi od lotniska w Palma. Miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. Mimo to nie ma tu zgiełku, a malownicza sceneria sprzyja relaksowi. Uroku dodają latające nad zatoką czarne czaple i kaczki piżmowe. Znajdują się tu dwie plaże, z czego jedna, widoczna jest z każdego pobliskiego miejsca. By zaczerpnąć więcej prywatności warto wybrać drugą, zwaną Platja d’En Repic. W porcie można udać się do licznych barów i restauracji, które serwują wyśmienite dania z owoców morza. Wieczorem w porcie można poszaleć w jednym z klubów.

Minorka – Minorka jest drugą co do wielkości wyspą w archipelagu Balearów. Jej położenie w strefie łagodnego klimatu śródziemnomorskiego gwarantuje bezdeszczowe oraz gorące lato. Minorka zachowała swój naturalny urok, znajdziemy tu piękne zatoki i zachwycające plaże. W odróżnieniu od sąsiednich wysp archipelagu – Majorki oraz Ibizy, tutaj czas się zatrzymał. Nietknięte współczesnością krajobrazy, liczne ślady minionych epok pozostawione przez kulturę rzymską, mauretańską oraz arabską to jej cechy charakterystyczne. Wyspa została uznana za Rezerwat Biosfery UNESCO. Wakacje na Minorce są gwarancją spokojnego wypoczynku nawet w szczycie sezonu.

 

Termin:

09.10 – 16.10.2021

Koszt:

1800 zł kojowe – czarter, opieka profesjonalnego Skippera, transit log, ub. kaucji, ub. załogi, opłaty dodatkowe

150 euro – kasa jachtowa do rozliczenia na koniec rejsu – opłaty portowe, zaprowiantowanie na jacht,

Dojazd we własnym zakresie.

Zapisz się i zarezerwuj miejsce już teraz! 🙂

Wspierają nas

  • ProfesjonalneWspinanie.pl
  • CharterNavigator
  • TawernaSkipperów
  • Centrum fotelików
  • Fighter Shop